Jezdíte někdy rádi vlakem? Má to své výhody, nemusíte být neustále ve střehu jako řidič a můžete se naopak kochat okolní krajinou výhledem z okna. Některé vlakové tratě skutečně stojí za to, sledovat blízké i vzdálené okolí, a jednou z nich je i trať Praha – Tábor – České Budějovice. Blízké okolí Prahy je poměrně nudné, ale jakmile se přehoupnete do oblasti České Sibiře, začne to tu být opravdu zajímavé. Upoutat vaši pozornost by mohla příroda v okolí Mnichovic nebo Votic, okolí města Tábor a pak i pozvolný přechod z mírné pahorkatiny do ploché Třeboňské a Českobudějovické pánve. Chcete-li si jízdu z Prahy do Českých Budějovic plně vychutnat, doporučujeme ji za slunečného a teplého počasí.

České Budějovice

Zajistíte-li si ubytování v Českých Budějovicích a okolí https://www.penzionurudolfa.cz/, můžete pak na tuto trať navazovat dalšími spoji a zavítat do velmi atraktivních míst, jako je Třeboň, Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Vyšší Brod, Nové Hrady, Jindřichův Hradec, Bechyně a již avizovaný Tábor. Na Českobudějovicku je však mnoho možností i k pěším a cyklistickým výletům nebo k provozování vodáctví, takže možná nebudete mít snadnou úlohu v rozhodování, čemu dát vlastně přednost, zda cestovat vlakem na Šumavu a navštívit zámek v Českém Krumlově, anebo se tu raději potulovat na kole či si pronajmout kánoe a splout úsek z Vyššího Brodu až do centra Českých Budějovic.

vlaková trať

Jižní Čechy jsou zkrátka nesmírně oblíbeným a vyhledávaným regionem pro krátkodobé výlety i delší dovolenkové pobyty, a to jak pro jednotlivce, zamilované páry i rodiny s dětmi, tak i pro aktivní seniory. Nejste tu zároveň omezováni letním obdobím, velmi vhodné pro cestování krajinou a návštěvu památek je i jaro nebo podzim a nudit se tu nebudete ani v zimním období, například díky adventním trhům v jihočeské metropoli, uspořádaným na náměstí Přemysla Otakara II.